Kas mēs esam

Labāk piesēdiet

350 gadu vēsture

Sporrong ir unikāls metāla ražotājs ar lepnu vēsturi. Uzņēmumu 1666. gadā dibināja amatniecības meistars Henriks Grau (Henrik Grau) laikā, kad Zviedrija bija Eiropas lielvara un karaļa Kārļa XI un viņa karaliskās armijas daudzajās kara ekspedīcijās bija ļoti pieprasītas militārās jostas un formas tērpu rotājumi.

Mūsu stāsts sākas 1666. gada februārī Stokholmā, kad jostu darinātājs Henriks Grau, viens no pirmajiem galvaspilsētas metāla jostu ģildes meistariem, atvēra savu darbnīcu Hjānsolmenā (Helgeandsholmen), blakus Zviedrijas karaļa pilij. Tā laika varenajam Zviedrijas karaspēkam bija nepieciešams liels daudzums formas tērpu piederumu, emblēmu un pogu. Īpaša meistarība bija nepieciešama arī, lai izstrādātu un izgatavotu ar metālu inkrustētās jostas, siksnas, kas bija pieprasītas 17. gadsimta baroka tērpu modes laikā.

Veiksmīgā darbnīca tika nodota gan vīriešu, gan sieviešu dzimuma Henrika Grau pēctečiem, un pēc vairākām paaudzēm, kad vairs nebija neviena Grau pēcteča, kuram to nodot, darbnīcu pārņēma darbnīcas vecākais meistars Karls Klāss Sporongs (Carl-Claes Sporrong), kurš vēlāk piešķīra uzņēmumam tā pašreizējo nosaukumu.

Industrializācijas laikā 19. gadsimtā metālapstrādes uzņēmējdarbība uzplauka, un Sporrong uzplauka līdz ar to, specializējoties uz formas tērpu pogām un emblēmām, kas bija ļoti pieprasītas Telegrāfa birojā, Zviedrijas dzelzceļā un citās lielās valsts iestādēs. Dažus gadu desmitus vēlāk Karla Klāsa atraitnes Marijas Sporongas (Maria Sporrong) vadībā uzņēmums ieguva kvalitātes balvas vairākās pasaules izstādēs. Līdz tam laikam uzņēmums bija ieguvis prestižu klientu loku: karaļa Kārļa XV galmu, vadošās valsts iestādes un Stokholmas un Gēteborgas policijas spēkus.

Sporrong turpināja attīstīties 20. gadsimtā un ieguva arvien vairāk prestižu pasūtījumu – medaļas 1912. gada olimpiskajām spēlēm, kā arī pasūtījumus no Skandināvijas valstu karaļnamiem. 1965. gadā Sporrong tika piešķirts Zviedrijas karaļnama piegādātāja statuss. Mēs izstrādājām piemiņas izstrādājumus Dānijas kroņprinča Frederika un kroņprinceses Ingridas karaliskajām kāzām 1935. gadā un Zviedrijas karaļa Kārļa XVI Gustava un karalienes Silvijas kāzām 1976. gadā. 2010. gadā mēs ar lepnumu piegādājām piemiņas medaļu Zviedrijas kroņprinceses Viktorijas un prinča Daniela kāzām.

Mēs esam rūpējušies par mantojumu, nepārtraukti pilnveidojot savas prasmes un saglabājot nepārtrauktu amatnieku paaudžu ķēdi. Šodien Sporrong ir daļa no Kultakeskus Oy, Somijas vadošā juvelierizstrādājumu ražotāja, kas dibināts 1918. gadā. Kultakeskus piedāvā plašu izstrādājumu klāstu, sākot no briljantiem, zelta un sudraba rotaslietām līdz galda piederumiem, medaļām un apbalvojumiem. Kultakeskus ir arī pulksteņu izplatītājs, tostarp Oris, Tommy Hilfiger, Calvin Klein un Hugo Boss zīmolu pulksteņu izplatītājs.

1666

Girdlemaker Henrik Grau travels to Stockholm from Germany and establishes a guild.

1666

1666

Grau starts producing uniform details for the King’s army as wellas fashion items that where in demand at the time.

1666

1720

 
Grau's granddaughter Anna Katarina Schiller took over and built the main belt-making workshop in the capital.
1720

1842

The company was passed down through generations of Grau untilnone were left to take over the business. The business was thenbought by the eldest master of the Grau guild, Carl Claes Sporrong, who gave the company it’s current name.

1842

1850's

The establishment of Swedish Telegraph Agency and the Swedish Railway gave rise to increased demand for metal buttons for uniformed personnel. To meet this increased demand, Sporrong specialized in the manufacture of metal buttons.

1850's

1864

After C.C. Sporrong's death in 1864, his widow and son took over the running of the business. During this time, the company's productswere awarded both at the Stockholm Exhibition in 1866 and at the World's Fair in Paris 1867.

1864

1860's

Sporrong products have not only been part of the Scandinavian history, they have also been part of other countries’ history. Sporrong supplied buttons for uniforms used in the American Civil War.

1860's

1912

Sporrong proud to have produced the Olympic medals in 1912.

1912

1918

The factory at Kungsholmen grew and in 1918 the construction of the company's own business building at Kungsgatan 17 began

1918

1923

 
1923 Mille's commemorative medal for the 400th anniversary of Gustav Vasa's entry into Stockholm, an icon in medal art.
1923

1965

Sporrong received a Royal Warrant from the Swedish Royal Court.

1965

2010

 
The Crown Princess's wedding
2010

2019

Kultakeskus Oy, Finland aquires the Sporrong group from the Swedish company Midway Holding AB who had been it’s ownerssince 1990.

2019

Kā mēs strādājam

Kvalitatīva amatniecība

Mūsu korporatīvajā kultūrā pieredze, rūpība un radošums ir klātesoši visā, ko mēs darām. Mēs cenšamies uzturēt visaugstākos kvalitātes standartus un pakalpojumus, kā tas ir sagaidāms no uzņēmuma, kam kā Zviedrijas karaļnama piegādātājam ir piešķirta augstas kvalitātes zīme.

Mūsu pašu metāla un emaljas rūpnīca Sāremā, Igaunijā ir mūsdienīga. Igaunijā ir spēcīgas un labi zināmas amatniecības tradīcijas, un mūsu darbinieki iemieso šīs īpašības, vienmēr nodrošinot mūsu klientu vajadzību un vēlmju apmierināšanu. Mūsu produkcija tiek rūpīgi izstrādāta, un mēs nepārtraukti mācāmies, lai saglabātu prasmes un augstu kvalitāti mūsu amatniecībā un procesos. Ražošanas izcilība tiek uzturēta, testējot un pastāvīgi atjauninot metodes, materiālus un dizainu.

Kopš 1999. gada mūsu kvalitātes vadības sistēmai ir ISO 9001 sertifikāts, bet kopš 2008. gada mums ir ISO 14001 vides pārvaldības sertifikāts – apliecinājums labi paveiktam darbam. Mēs ceram, ka klienti atzīst mūsu profesionālo pašcieņu par kvalitātes vadību un ilgtspējīgu attīstību, ko apliecina šie sertifikāti.

Mēs sadarbojamies ar labākajiem vadošajiem dizaineriem un amatniekiem, lai piešķirtu unikalitāti. Zviedru dizaina ikonas Karls Milless (Carl Milles) un Karls Elds (Carl Eldh) 20. gadsimta sākumā veidoja medaļu dizainus Sporrong, un šodien mūsu rindās ir vadošie skandināvu dizaineri.